כשכפיר לוי, מנהל המכירות של IT Solutions, החנה את רכבו בצד הכביש בבוקרו של עוד יום עמוס פגישות עם לקוחות פוטנציאליים בתל אביב, הוא לא שיער שאת סוכן המכירות האמיתי שלו הוא השאיר מאחור. את עיניו של מנכ"ל של חברת תשתיות מפורסמת שעבר במקרה ברחוב בו חנה כפיר, צד הלוגו הצבעוני של החברה, שהיה צמוד לכנף הימנית של רכב החברה של כפיר.

אנשי תעשיית ה-IT בישראל מודים כי התחום בו הם עוסקים סובל לפעמים מאפרוריות מסוימת. האפרוריות הזאת מתבטאת, בלא מעט מקרים, גם בסמל של החברות, בלוגו, המתנוסס בכל מקום – על דלת משרדי החברה, בחתימת המייל, ועל דפנות רכבי החברה. לכן, קשה היה למנהל חברת התשתיות, שבאותה תקופה חיפש חברה שתלווה את פרויקט הטמעת מערכת ה-CRM החדשה שלו, להתעלם מסמלה של IT Solutions, על צבעיו הכחול אדום וצהוב הבוהקים. כשהוא שב הביתה, הוא התיישב מול המחשב, ודבר ראשון שעשה היה לחפש את שם החברה באינטרנט. למחרת היום הוא צלצל למזכירתי רויטל כדי לקבוע פגישה.

הבחירה בלוגו לא היתה מקרית. עמדה מאחוריה מחשבה עמוקה על האופן בו אנחנו תופסות את עצמנו, ואת היחסים שלנו עם לקוחותינו. מאין הוא הגיע אלינו? הן בצורה, והן בצבע, הלוגו של IT Solutions מבוסס על ציוריו של האמן המפורסם פיט מונדריאן, ממייסדי הזרם המודרניסטי באמנות. ההגדרה של יצירתו בערך אודותיו בוויקיפדיה, מבטאת באופן מושלם את התפיסה האירגונית של החברה שהקמנו בשנת 2006, עידית לסר ואני: "בחינה ראשונית של תמונותיו מגלה פשטות, מסגרות נוקשות, סטטיות וגאומטריה קפדנית, אך מבעד למרובעים ולמישורים הצבועים חבויה תסיסה המפיחה רוח חיים בצורות ובצבעים ומעוררת רגשות". כך גם אצלנו ב-IT Solutions. כפי שמונדריאן, מצד אחד, יצירתי בצבעים החזקים, הילדותיים, החדים שלו, ומצד שני נתון במסגרות, כך גם אנחנו. כי בסופו של דבר, עם כל היצירתיות, אנחנו לא שוכחות שאנחנו עובדות במסגרת של תקציב, זמן, שיטות עבודה, תהליכים ומתודולוגיה.

מענה לכל היבט עסקי

אז במה אנו שונות בדיוק? החזון של IT Solutions הוא להתחבר קודם לצד העסקי והאנושי של הלקוח, ורק אז לבחון כיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיה כדי לשרת אותו. לכן, פחות מעניין אותנו להציע ללקוח מערכת מידע שנמצאת בחזית הקידמה הטכנולוגית, רק בגלל היותה כזאת. חשוב לנו הרבה יותר לברר קודם מהן המטרות העסקיות שלו, כדי שניתן יהיה לעשות שימוש בטכנולוגיה המתאימה ביותר להשגתן.

נוסף על כך, בשונה מחברות ייעוץ אחרות, הפיתרון שאננו מציעות הוא כוללני. IT Solutions מציעה מענה לכל היבט עסקי, בין אם מדובר בשיווק, מכירות, שירות, פיננסים, ועוד. הדרך שלנו לתת מענה, עוברת, בראש ובראשונה, בהנחלת התפיסה הבסיסית לפיה מנהל מטעם חברת IT Solutions, בבואו לייעץ בפרויקט, רואה את עצמו לכל אורך הדרך אחד מעובדי החברה שאותה הוא מלווה, בין אם הוא מבלה עם הלקוח מבוקר עד ערב, או שעתיים בשבוע.

הביטוי השני של הגישה הכוללנית הוא שבעוד חברות הייעוץ האחרות נמצאות הרבה פעמים עם הלקוח רק בשלב הראשוני, של הייעוץ עצמו, IT Solutions לרוב נשארת איתו לכל אורך הדרך. לא רק כדי לייעץ, אלא גם כדי לממש את ההמלצות שניתנו. זאת אומרת, אם המלצנו ללקוח לרכוש מוצר כזה או אחר, אנחנו  גם נהיה שם ביום שאחרי, לסייע ללקוח בניהול פרויקט היישום ובהגעה לתוצאה הסופית הרצויה.

ההיבט השלישי שבו מתבטאת הגישה הכוללנית של IT Solutions, היא בהתרחבות החברה לתחומים חדשים. בשנתיים האחרונות נכנסנו לתחום מוקדי השירות והמכירה. בעוד חברות אחרות עוסקות, למשל, רק בטכנולוגיה, או רק בצד האו"ש (ארגון ושיטות), IT Solutions לא מסתפקת רק בכניסה מבעד לסדק הטכנולוגי הצר. מטרתנו היא להגיע לארגון ולהקים בו (או להשביח) מוקד "מאפס" – משלב התכנון, דרך גיוס כח האדם ועד להשלמת הפרויקט.

ובחזרה ללוגו שלנו… אם אתם שואלים כיצד נגמר הסיפור עם מנהל חברת התשתיות והמכונית של כפיר, אז כדי לקצר סיפור ארוך: הפגישה הסתיימה בהצלחה והיא הולידה את אחד הפרויקטים המשמעותיים ביותר של IT Solutions בשנתיים האחרונות.

תמי זיתן היא מנכ"ל משותף ב-IT-Solutions