מערכות לניהול פרויקטים

ניהול פרויקט הינו משימה מורכבת ומאתגרת ובמהלך השנים תחום ניהול הפרויקטים התפתח רבות. עד לפני שנים אחדות, מערכות לניהול פרויקטים התרכזו בעיקר במשימות, ניהול משאבים, לוחות זמנים, בניית תרשימי גאנט ומעקבים. אולם בשנים האחרונות, עם ההתפתחות הטכנולוגית המואצת, תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית ומגמות של חדשנות ויזמות – הופכים את הפרויקטים למורכבים, גלובליים ואג'יליים הרבה יותר. בין השאר, רבים מהפרויקטים כיום הם מרובי משתתפים, כאשר כל אחד מהם/ן יכול להיות במיקום גיאוגרפי שונה, אזורי זמן שונים, לעבוד בפלטפורמות משתנות וצורכי גישה ותפעול שונים. לכן, ניהולם של פרויקטים אלו, מחייב סנכרון, אינטגרציה ושיתוף ידע בין המשתתפים.

השינויים הרבים בתחום הובילו לריבוי תוכנות בשוק, המתאימות לצרכים השונים. מצד אחד גיוון הוא דבר מבורך, אך מצד שני, הוא מחייב בדיקה דקדקנית התאמת המערכת לצרכים הספציפיים של הארגון. לכן, בבחירת מערכת חשוב לדעת איזו מערכת מתאימה לתחום הפעילות של הארגון, לתרבות הארגונית, מתודולוגיות העבודה וסוגי הפרויקטים.

המשימה שלנו היא לסייע לכם ולכן לבחור את מערכת הניהול הטובה ביותר עבור הארגון שלכם/ןן והאנשים שבו, כזאת שתתאים לצרכי החברה ותסייע לה לנהל את הפרויקטים שלה בצורה יעילה, שקופה ונכונה ותביא לחסכון במשאבים ולעליה ברווחיות. ב – IT Solutions אנו תומכים במגוון רב של מערכות כמו MONDAY, JIRA ועוד – ומסייעים ללקוחותינו בבחירת מערכת בצורה בלתי תלויה, תוך התאמה מדויקת לצרכי החברה ובמטרה לייצר פתרון כולל ומיטבי לארגון.


מה יוצא לכם מזה?

1. היכולת לנהל יותר פרויקטים במקביל ובזמן קצר יותר

2. שיפור היעילות התפעולית כולל זיהוי המגמות השונות, "סימון" הפרויקטים הבעייתיים והפניית משאבים בהתאם

3. זיהוי פערים של תכנון מול ביצוע, מתן מענה לפערים ויצור תהליך מסודר של הפקת לקחים

4. יכולת לנהל עומסים של עובדים בצורה מדויקת יותר, להעריך נכון יותר את היעילות שלהם ולנייד אותם בין משימות השונות בהתאם

5. מדידה מדויקת יותר של איכות ביצוע הפרויקט ושל הגורמים המעורבים בו

6. הטמעת מתודולוגיות עדכניות ויעילות לניהול הפרויקט אשר יביאו לשיפור חווית העובד ואיכות הפרויקטים, תוצריהם וכמובן חווית הלקוח

7. סטנדרטיזציה של ניהול פרויקט בארגון תוך התאמה של מידת הגמישות הדרושה בפרויקטים השונים

8. ניהול מרחב פרויקט שיתופי תוך שמירה על רמת הרשאות ומידור מידע בהתאם לצרכים


איך עושים את זה יחד?

שלב ראשון: ניתוח מעמיק של המצב הקיים – בשלב זה נבין מהם סוגי הפרויקטים המנוהלים בארגון, מהן מתודולוגיות ניהול הפרויקטים הקיימות, ומהם צרכי הלקוח ונקודות הכאב שלו, בין השאר על ידי ביצוע תצפיות, עריכת ראיונות ועוד.

שלב שני: בחירת הפתרון המתאים – כאן, נבחן את הפתרונות הקיימים בשוק יחד עם הלקוח, תוך התחשבות בדרישות הטכנולוגיות והפונקציונליות של הארגון כן ביכולת לבצע את הטמעת ההטמעה הנדרשת בהתאמה להון האנושי שלו. לאחר מכן, נמפה את הפתרונות והמיישמים הקיימים בשוק, תוך בחינת המלצות וניסיון רלוונטי – ונגבש המלצות קונקרטיות לבחירת פתרון מתאים כולל ביצוע של תהליך של POC עם הספקים הפוטנציאליים.

שלב שלישי: שלב היישום – לאחר בחירת המערכת והמיישם, נלווה אתכם/ן ואת הארגון לכל אורך התהליך. החל משלב האפיון, דרך ביצוע ההתאמות, הבדיקות, ההטמעה והעלייה לאוויר, כולל מתן תמיכה בהתאם לצורך . לכל אורך התהליך, אנחנו כאן אתכם/ן.


שאלות
שכדאי לשאול:

1. האם בארגון שלך קיימת היום שיטת ניהול פרויקטים ומתודולוגית עבודה מוסדרת ומסודרת?

2. האם את/ה מרוצה משיטת ניהול הפרויקטים הנוכחית בארגון?

3. האם הארגון שלך יודע לעבוד בצורה היברידית ומרובת פלטפורמות, בכל מקום ובכל זמן – ונתמך במערכת ניהול פרויקטים מתאימה (מובייל, ענן ועוד)?

4. האם יש לך תמונה עדכנית, מהימנה ומלאה על מצב הפרויקטים בחברה?

5. האם יש לך יכולת לשלוף את המידע בעצמך, בקלות, ובכל רגע נתון ממערכת אחת?

6. האם את/ה יודעים לזהות את התשומות המושקעות בכל פרויקט ופרויקט?

7. האם את/ה יודעים לזהות את הלקוחות "הרווחיים" מול הלקוחות ה"שואבים"?

8. האם את/ה יודע לזהות את המחלקות העמוסות לעומת ה"מובטלות", שבשתיהן תמצא פגיעה הן בפרודוקטיביות והן בשביעות הרצון של העובדים/ות?

9. האם המערכת הנוכחית שלך מאפשרת לך דינמיות ושליטה בזמן אמת כמו למשל קבלת התרעות על חריגות, שינוי בהקצאת המשאבים מפרויקט לפרויקט ועוד?


למי זה מיועד?

  • סמנכ"לי/ות כספים שרוצה לקבל תמונה מדויקת יותר של מדדיי יעילות ורווחיות של העובדים שלו/ה והמחלקות השונות
  • סמנכלי/ות מערכות מידע שרוצים לקדם יעילות טכנולוגית וארגונית עם מערכות עדכניות ושיתופיות אשר מצריכות מינימום התעסקות והקצאת משאבי תמיכה ושירות
  • מנהלי תפעול/יצור/פיתוח שמבקשים למקסם את השליטה במידע, לייעל את תהליכי העבודה תוך הגברת השקיפות בעבודה, הפיקוח ויעילות העובדים
  • מנכ"לים/ות שמבקשים לקדם סביבת עבודה מתקדמת, יעילה יותר, פרודוקטיבית יותר ורווחית יותר עבורם/ן, עבור עובדיהם/ן ועבור הארגון כולו

 

צרו קשר