מערכת ERP

IT Solutions מתמחה בניהול מערכות מידע כגון פרויקטי ERP לרבות אפיון והטמעת מערכת ERP, בחברות ובכלל זה, ניתוח הצרכים, בחינת תשתיות המידע, והנחיה בקבלת ההחלטות הקריטיות ביותר לתהליך.
ל-IT Solutions ניסיון עשיר ביישום מערכות ERP שונות והיכרות עם המיישמים השונים בשוק. עובדינו אפיינו וליוו יישומי ERP במגוון ארגונים ומסקטורים שונים.
רכשנו ניסיון במגוון המערכות הנפוצות בשוק (SAPB1, Priority, Oracle applications, SAP R3, Microsoft Dynamics AX, תפנית, מעלה ועוד).
מגוון הפתרונות שיישמנו מחדד את העובדה כי בכל פרויקט, בחרנו את המערכת המתאימה ללקוח ביותר, ע"פ צרכיו העסקיים.

מה חשוב לנו שתדע על מערכות ERP
מערכת ERP היא המערכת המחליפה את מערכות הליבה הישנות (Legacy Systems) שהיו נהוגות בארגונים בעבר.
מערכת ERP הינה מערכת מידע אינטגרטיבית הנותנת מענה לצורכי המידע של כל הפונקציות, התהליכים העסקיים בארגון והקשרים ביניהם.
המונח ERP מתייחס בעיקר לתכנון נכון של משאבים, דיוק במלאי, ייעול תהליכי היצור ושליטה ריכוזית בתהליכים פיננסיים.
בכל מודול, תספק בד"כ מערכת מדף, את התהליכים הבסיסיים בכל תחום כאשר ניתן תמיד להוסיף מודולים לתחומים נוספים (למשל: שירות, ניהול פרויקטים) או, באם הצרכים מורכבים יותר, לשלב התממשקות למערכת נישה ספציפית. העיקר בגישה זו הינו שכל הנתונים התפעוליים של החברה שקופים, זמינים ומעודכנים בבסיס הנתונים של המערכת.

סוגים של מערכת ERP
קיימות בשוק מערכות ERP רבות שכדי לבחור ביניהן יש למפות במדויק את צרכי הארגון ולהכיר את חוזקותיהן וחולשותיהן של כל אחת מהמערכות המוצעות כדי להבטיח את הצלחת ההטמעה. גם לאחר שנבחרה המערכת, לכל מערכת קיימים מיישמים רבים בשוק ולבחירת המיישם המתאים, יש חשיבות עליונה בהצלחת מערכת ERP.

מה חשוב בפרויקט עם מערכת ERP?
פרויקט העושה שימוש במערכת ERP, כיוון שבסופו של דבר, כל מערכת יכולה להיות מיושמת טכנולוגית, אך כדי שתתאים לארגון ותביא את התועלת המצופה, יש לבחור את המיישם בעל האנשים המקצועיים והמתאימים ביותר לארגון.
מעבר לכך, בשל הנגיעה של המערכת בכל אחד מתחומי העבודה בארגון, המערכת משפיעה על מספר גדול של עובדים ולכן פרויקט כזה הינו יותר פרויקט של ניהול ולא של תכנות.
לכן, כדי להצליח בפרויקט כזה, יש להקפיד על כמה תנאים:
המנכ"ל או סמנכ"ל בכיר, צריך לקבל על עצמו את תפקיד "מנהל-העל" של הפרויקט.
יש להטמיע את ההבנה שיישום מערכת ERP הוא פרויקט של כל הארגון ולא רק של מחלקת מערכות המידע.
יש להיצמד כמה שניתן למערכת המדף שנבחרה ולפתח שינויים בתוכנת ה-ERP רק בתהליכים שהם קריטיים וייחודיים לארגון.
יש לתאם ציפיות בארגון ולשמור על שקיפות מול כל הגורמים. כל המעורבים צריכים לדעת אילו נושאים יטופלו ובאיזה שלב ומתי.
כמו-כן, עובדי הארגון וההנהלה צריכים להיות נכונים להשקיע מזמנם, מעבר להמשך התפקוד השוטף, גם בתהליכי עבודה של יישום מערכת ERP.

מערכות ERP הן מערכות אינטגרציה וניהול מידע פנימי וחיצוני בארגון כולו, חובקת פיננסים, ייצור, מכירות ושירות, ניהול קשרי לקוחות, מערכות ERP וכו'. להפוך את הפעילות הזו עם יישום תוכנה משולבת. מטרת ה-ERP היא להקל על זרימת המידע בין כל פונקציות עסקיות בתוך גבולות הארגון ולנהל את חיבורים חיצוניים בעלי עניין.
מערכות ה-ERP יכולות לרוץ על מגוון רחב של חומרת מחשב ותצורת רשת, בדרך כלל שימוש באתר כמאגר מידע. המעבר של ה-ERP למודל מבוסס ענן היה איטי יחסית, אבל ענן מחשוב עושה inroads אחרים לתוך סביבה ארגונית פונקציונליות מסוימת מתבצעת עבר ענן.
צרו קשר