גיוס והכשרת טאלנטים/ות בתחומי IT וחווית לקוח

שוק הגיוס רותח ותחרותי מתמיד, המאבק על הטאלנטים/ות בעיצומו, קמפיינים מושקעים של מיתוג מעסיק באוויר – ואנחנו מבקשות לעזור לכם/ן למצוא את העובדים/ות הנכונים ביותר עבורכם בסביבה המאתגרת הזאת.

תקופת הקורונה הביאה עימה שינויים מרחיקי לכת בצורת העבודה, היקפה וציפיות העובדים. מגמות כמו עבודה מהבית, עבודה מרחוק על בסיס ענן ומודלי עבודה היברידיים וגמישים שינו מאוד את שוק העבודה ומאתגרים מאוד את החברות ואת מנהלי/ות הגיוס. כעת, לאחר החזרה לשגרה, אנו חווים פער משמעותי: בזמן שחברות זקוקות לטאלנטים בדחיפות, על אחת כמה וכמה בתחומי הטכנולוגיה, השירות וחווית הלקוח – העובדים והעובדות הופכים להיות בררנים יותר ויותר. רבים ורבות מהם, מעלים את דרישותיהם, דורשים איזון בית-עבודה לצד נוחות וגמישות – ולא מתפשרים.

החברות מצידן, חוות את השינויים האלו, מתקשות להסתגל ומרגישות את הקושי הרב בגיוס עובדים מתאימים לצד תופעה הולכת וגוברת של הסרת מועמדות ועד "גוסטינג" והיעלמויות. ואם זה לא מספיק, העובדים והעובדות, אלו שהשקענו בהם/ן והחזקנו מהם, בוחרים לעזוב ביתר קלות בשעה שהמשכורות בחוץ ממשיכות לעלות. כל אלו ועוד, יוצרים תחרות קשה ביותר עבור המנהלים המגייסים והחברות, והקושי מורגש פי כמה בעולמות הטכנולוגיה.

לכן, מנהלים ומנהלות רבים – בישראל ובעולם כולו – מגדירים את נושא הגיוס כאתגר מספר אחד של החברות שלהם. הרי עובדים/ות טובים, אנשים טובים, הם מפתח מרכזי לססטיינביליות וצמיחה. כאן, אנחנו מבקשות להיכנס לתמונה ולתרום מניסיוננו הרב ומההיכרות המעמיקה שלנו עם הפרופילים *הנכונים ביותר* של העובדים העובדות שאתם/ן מחפשים. אנו מכירות היטב את השוק, את האתגרים, את הקשיים, ויודעות להבחין מה נכון, מה עובד – ומה פחות.

ב – IT Solutions, נוכל להציע לכם/ן את המומחיות שלנו באיתור המועמדים/ות המתאימים ביותר. יחד, נגדיר את הצרכים שלכם/ן, נאפיין ונבנה את הגדרת התפקיד *בצורה מדויקת*, נאתר את המועמדים הפוטנציאליים הטובים/ות ביותר, נראיין אותם, ונוודא התאמה *מצויינת* בין המועמד להגדרת התפקיד והדרישות. בנוסף, נוכל לסייע לכם בליווי מקצועי של העובד ולשלכם/ן, על מנת לוודא קליטה מיטבית.


מה יוצא לכם/ן מזה?

1. בניית פרופיל מקצועי ומדויק של המועמד/ת בהתאם לצרכי הארגון על מנת לוודא הלימה בין הגדרת התפקיד, כישורים נחוצים ואיכות המועמדים – ולהקטין סיכויים של גיוס יקר ולא מדוייק.

2. חיפוש ואיתור המועמד/ת המתאים/ה ביותר מתוך מאגר איכותי וייחודי המבוסס על וותק משמעותי, קשרים טובים והיכרות מעמיקה עם השוק

3. מתן תמיכה מקצועית וליווי העובד/ת שיקלטו בארגון שלכם/ן על מנת להבטיח את הצלחת תהליך הקליטה ולמנוע נשירה

4. ליווי המנהל/ת המגייס והחברה לכל אורך תהליך הגיוס, כולל יעוץ במהלך תהליך הגיוס, סיוע בהערכה ומתן חוות דעת על המועמדים השונים – ובניית תהליך מיון מסודר

5. גמישות במודל העבודה – בהתאם לצרכים שלכם/ן, תוכלו לבחור בין קליטה של העובד בארגון או לחלופין העסקה באאוט-סורס, כולל אפשרות של התאמת היקפי משרה שונים בהתאם לצורך.

6. יעילות פיננסית ותפעולית – נחסוך לכם/ן זמן רב בתהליך החיפוש, הסינון, הגיוס וההכשרה ונקטין בצורה משמעותית את הסיכוי לגיוס עובד/ת לא מתאים. חסכון משמעותי של זמן וכסף.

7. שקט תעשייתי בכל הנוגע לצרכי הגיוס אשר יאפשר "לשחרר" את הנפשות הפועלות לעיסוק בתחומי האחריות המרכזיים שלהם


איך עושים את זה יחד?

שלב ראשון: שלב זה יפתח בתהליך אפיון הצרכים עם מנהל/ת מערכות המידע או המנהל/ת המגייס/ת. בשלב זה, ננתח את הצורך ונגדיר את דרישות התפקיד, הכישורים הנדרשים בו – ונבנה את ה-"פרסונה", או פרופיל ה המועמד/ת, המתאים ביותר לארגון.

שלב שני: שלב זה יכלול ניסוח של המשרה בצורה מדויקת ונכונה – כך שמצד אחד תשקף את מהות התפקיד והצרכים ומצד שני תהיה גם אטרקטיבית למועמדים בחוץ. (כולל יצירת מודעות שלכם/ן למיתוג מעסיק). לאחר מכן, נפרסם את המשרה במדיות השונות, נפנה למועמדים הרלוונטיים במאגרים הייחודיים שלנו ונתחיל בביצוע ראיונות עבודה ותהליך המיון.

שלב שלישי: ליווי המגייס, יד-ביד לאורך כל תהליך הגיוס. התהליך כולל מתן המלצות תוך כדי התהליך לצד העלאת "דגלים אדומים" – אשר מקטינים את הסיכוי לגייס מועמדים מתאימים. לאחר תהליך הליווי, עם מציאת המועמד/ת המתאים, נציע גם ליווי מקצועי על מנת להבטיח קליטה מיטבית ומלאה של העובד בארגון על מנת לצמצמם את הסיכויים של נשירה מוקדמת.


שאלות שכדאי לשאול?

1. האם המנהלים והמנהלות בארגון שלך יודעים להגדיר בצורה נכונה את "פרופיל המועמד/ת" לצוותים שלהם/ן – ואת הכישורים הנדרשים לביצוע התפקיד?

2. האם ישנו/ה מנהלת משאבי אנוש אשר נאלץ להתעסק גם בניהול תהליך הגיוס – או שישנה פונקציה ספציפית אשר מטפלת בצרכי הגיוס?

3. לחלופין, האם על הגיוס מופקדת מחלקת גיוס יעודית – או שהגיוס שלכם/ן נעשה על ידי כל מנהל/ת – בצורה פרטנית – עבור הצוות שלו?

4. האם אתם/ן יודעים כיצד נתפסת החברה היום בעיני המועמדים – "מבחוץ"?

5. האם אתם/ן מפרסמים את המשרות בערוצים הנכונים? האם אתם מאפיינים בצורה מסודרת את ערוצי הפרסום של המשרות – כך שיהיו בהלימה עם הפלטפורמות בהם/ן נמצאים המועמדים/ות הפוטנציאלים?

6. האם לחברה ישנו תהליך גיוס מסודר אשר נעשה בצורה מתודולוגית ועם שלבים ברורים?

7. האם בחברה מתקיים תהליך קליטה מסודר, אשר מצליח להפחית נשירה מוקדמת ולהבטיח קליטה של העובד לאורך זמן?

8. האם אתם משתמשים/ות במודלי העסקה גמישים? האם שקלתם מודלים שונים בכדי לוודא התאמה טובה יותר בין הצרכים שלכם/ן ודרישות המועמד?

9. האם אתם/ן רוצים לדייק את עלויות הגיוס ולהקטין את ההוצאות ( הישירות והעקיפות) סביב נושא הגיוס?

10. האם אתם יודעים/ות היכן "הבעיות" וה- "פספוסים" בשרשרת הגיוס שלכם/ן – ורוצים לפתור אותן?


למי זה מיועד?

  • מנהלי/ות IT – שחווים את האתגר ההולך ומתפתח והתחרות המורכבת על הטאלנטים בתחום – ולכן זקוקים לסיוע בדיוק איפיון הצרכים, דיוק הדרישות, הגדרת פרסונות המועמדים, הגדרת ערוצי הפרסום ודיוק המסרים הרלוונטיים – למשרה וגם למועמד.
  • מנהלי תפעול/משאבי אנוש – אשר זקוקים לסיוע בניהול תהליכי הגיוס, האיתור והקליטה – תוך הבטחת איכותו של התהליך והפקדתו בידי גורם מומחה אשר מכיר את הפרופילים הנכונים ביותר והתחום על בוריו.
  • מנכ"לים/יות – שאין ברשותם פונקציות מלאות של גיוס או/ו אשר זקוקים לאיתור טאלנטים איכותיים – בתהליך מהיר ומדויק – תוך הבטחת יעילות, מקצועיות ומיקוד כולל חסכון של זמן וכסף.
צרו קשר