אנו רוצים מערכות לניהול טוב ויעיל יותר של המשאב האנושי

מה אנחנו צריכות לדעת והשאלות החשובות שאותן נשאל אתכם/ן – על מנת שנוכל להתקדם בצורה מדויקת?

1. מה המצב בארגון היום?

אפשרות א': בארגון שלכם/ן קיימות מספר מערכות לניהול המשאב האנושי אך אין ביניהן סנכרון. למשל, מערכת כ"א, מערכת גיוס, מערכת הדרכה, מערכת הערכת עובדים ועוד –  שכל אחת מהן מחזיקה מידע אחר הקשור לעובדים. העדר הסנכרון אינו מאפשר לכם/ן לקבל תמונה שלמה ומלאה על העובדים ומאלץ אתכן לתפעל כמה מערכות שונות תוך פגיעה ביעילות. בנוסף, המידע מכיל שגיאות וכפילויות, ולכן יש קושי להסתמך על אמינותו.

אפשרות ב': בארגון שלכם קיימת מערכת, אך היא אינה גמישה מספיק. הצרכים המשתנים בשוק העבודה מחייבים את הארגון לביצוע התאמות בתהליכים, אך חוסר הגמישות של המערכת מחייב אתכם/ן במציאת פתרונות חלופיים כמו פיתוח יעודי, ממשק למערכת חיצונית או עדכון ידני.

אפשרות ג': יש בארגון מערכת אך היא מיושנת/או שאינה מוטמעת בצורה נכונה. לכן, בתוצרתה הנוכחית היא אינה נותנת מענה לצרכים חדשים ושינויים שנעשו בארגון או שהתרחשו בשוק העבודה מבחינת מודלי העסקה, עבודה בענן, עבודה מרחוק וכדומה.

אפשרות ד': הארגון הוא ארגון חדש, אשר טרם הוטמעה בו מערכת לניהול המשאב האנושי. בשלב זה, עליכם/ן לבחור מערכת שתענה על דרישות ספציפיות הנוגעות לסוג הארגון, מספר העובדים, מודלי העסקה, אופן העבודה, מיקום ועוד. בנוסף, על המערכת להיות מתקדמת מספיק כדי לאפשר התאמה אישית, עדכונים ומודולריות תוך כדי חשיבה גם לטווח הארוך.

2. ניהול המשאב האנושי היום – שאלות פונקציונליות שחשוב לנו לשאול

1. האם קיימת היום בארגון אסטרטגיה ותהליכים תומכים לניהול המשאב האנושי?

2. האם המערכות הארגוניות הקימות תומכות בתהליכי העבודה ?

3. האם יש לכם כלים להגדרת יעדים קצרים וארוכי טווח בתחום הפיתוח וניהול המשאב האנושי ?

4. האם המערכת הקיימת תואמת למגמות המרכזיות בשוק העבודה שמשנות את אופי ניהול המשאב האנושי? יש לקחת בחשבון פרמטרים שונים כמו שינוי בהיררכיות הארגוניות (צוותים חוצי ארגון, שת"פ בין ארגונים ועוד), התרופפות גבולות הארגון (שיטות העסקה מגוונת כמו פרילנסרים, שירותים מנוהלים מספקים חיצוניים ועוד), כניסת טכנולוגיה ודיגיטציה שמשפיעה על מקצועות ועיסוקים רבים (רובוטיקה, אוטומציה, AI) ועוד?

5. האם המערכות לוקחות בחשבון את העובד/ת, מוכוונות לעובד ורואות בו סוג של לקוח של הארגון שהמערכת אמורה לשרת אותו ביעילות ותוך הענקת חווית עבודה טובה?

6. האם הארגון תומך בניהול כישרונות, שמירת כישורים מקצועית והאם קיימת תכנית פיתוח ולמידה של העובד?

7. האם תהליך הגיוס מותאם לצרכי הארגון ותומך בקליטת האנשים המוכשרים ביותר לתפקיד ?


איך יראה התהליך שנעשה יחד?

1. אפיון צרכים והכנת מסמך דרישות
נתחיל בלמידת הארגון. נבין את האסטרטגיה שלו, נבצע ראיונות ותצפיות, ננתח חומרים קיימים ונבין לעומק את תהליכי העבודה שניהול המשאב האנושי צריך לתמוך בהם, אילו ממשקים נדרשים לביצוע העבודה ביעילות, ועוד. בנוסף, נבצע אפיון לתהליכים שנרצה להפוך למקוונים, נכיר את האתגרים הארגוניים והדרכים לפתרון. כמו כן, נגבש הבנה לגבי מה נדרש מהארגון על מנת לתחזק את ניהול המשאב האנושי ועד כמה הוא מסוגל לעמוד בדרישות אלה. עוד במסגרת התהליך, נבקש להבין את השאלות והמטרות העסקיות החשובות, סוגי ההחלטות הניהוליות שנעשות בחברה ונבין איזה מידע נדרש לאנשים בארגון על מנת לתמוך בתהליכי קבלת ההחלטות.

2. בחירת מוצר ומיישם
בשלב זה נבחן את ציון הספקים המובילים שאנו עובדים איתם, ונגבש מספר אלטרנטיבות שונות. בתחום ניהול המשאב האנושי, נוכל לקחת בחשבון מגוון ספקים מובילים שאנו עובדים איתם או פתרונות אחרים במידת הצורך. בשלב זה נדרוש מהספק להוכיח שהוא יכול לתת מענה לכלל הדרישות ולאחר מכן ננתח את המענים השונים ונזמין את הספקים הרלוונטיים למצגות שיכללו תרחישים מותאמי לקוח – כולל הצגת היישום. לסיום, נבצע ניתוח של כלל הספקים והעלויות, נאסוף ממליצים ונגבש המלצה על ספק ומוצר.

3. ניהול הפרויקט להטמעה
זהו שלב המימוש של הפרויקט ובו נבצע עבודה עם המיישם והמשתמשים בארגון לניהול המשימות, לוחות הזמנים, קידום החלטות שנדרשות בתהליך וניהול סיכונים.

4. הטמעה, ניהול השינוי, והכשרת המשתמשים בעבודה עם מערכות
בשלב זה, נלווה את המשתמשים בעבודתם עם המערכת ובנוסף, נפעל להטמעת תרבות ארגונית חדשה של שיתוף בידע. כמו כן, נבצע בקרה על שלבי ההתקדמות של אימוץ התהליכים החדשים בחברה ונסייע בכל המקומות בהם הארגון מתקשה.

 

מחפשים או מחפשות את הפתרון המתאים ביותר לחברה שלכם/ן? השאירו לנו פרטים בטופס למטה, ונתחיל 🙂

 צור קשר >>>

צרו קשר