"ארגונים צריכים לשקול מעבר ל- ERP  בענן בגלל מספר סיבות עיקריות: הקטנת עלויות –  הן ברמת הרישוי המגיע במודל גמיש (חודשי, פר משתמש, concurrent) המאפשר גידול וקיטון מיידי, והן בשל עלות התשתיות ותחזוקתן" אומרת תמי זיתן, מנכ"ל משותף ב-IT Solution. "יישום ה- ERP בענן הוא תהליך מהיר וזול יותר מבחינת  ה- TCO(Total Cost of Ownership) באופן כללי" מסכימה עימה בשן. "שכן, הזמינות של המערכת בענן מבטלת את הצורך ברכישת שרתים, ציוד, רישיונות והתקנות."  "המעבר לענן חוסך גם באנשי System ואנשי תשתיות, חוסך בזמן הנדרש לשדרוג, נגישות לאפליקציה מכל מקום שהוא בעולם וחיסכון בהקמת חדר מחשב," מוסיף  עסיס, "ומעבר לכל אלה, מימוש של פתרונות ERP או CRM בענן יאפשרו לארגונים להתפנות ולהשקיע יותר משאבים בליבת הפעילות שלהם."

לדברי זיתן, "השימוש בענן מסייע לנו להתגבר על חיסרון מובנה בארגונים הישראלים והוא חיסרון הגודל – 99% מן הארגונים הישראלים מקוטלגים כארגוני SMB  וככאלה אינם יכולים להרשות לעצמם, מבחינה  כלכלית, להחזיק בידע ובמשאבים המתקדמים בעולם. אך ברגע שהם משתמשים במערכות מיחשוב במודל ענן –  לעולם ייהנו  מן התשתיות המתקדמות ביותר, הגיבוי הטוב, הזמין והמאובטח ביותר בשעה שהוא מנוהל על ידי ארגונים שזוהי מומחיותם. גם העמימות בדבר מקום האיחסון  של המידע, בחוות שרתים כלשהי ברחבי העולם, תורמת  לאבטחת המידע שכן, תוקפים פוטנציאלים אינם יודעים היכן המידע מאוחסן."

בנוסף, מסבירה בשן כי ERP בענן אף מתאפיין ביכולת אינטגרציה גבוהה עם מערכות אחרות הקיימות בארגון או עם מערכות ענן שהארגון יוסיף בעתיד כמו CRM או e-commerce. "מערכות אלה יאפשרו לארגון להעניק ללקוחות חווית לקוח אפקטיבית ויאפשרו נגישות טובה יותר למידע ולתהליכים, גם למפיצים העובדים עם הארגון." בשן מציינת גם את התועלת הנובעת לארגונים גלובליים עם פיזור של סניפים או חברות בנות. "מערכת ERP בענן תאפשר איחוד של כל התהליכים העסקיים תחת קורת גג אחת לרבות יכולת תמיכה מרחוק במשתמשים ובאפליקציה. יתרון משמעותי יבוא לידי ביטוי כאשר מדובר בחברת בת קטנה של מספר אנשים אך עם צורך עסקי ניכר באזורים גיאוגרפיים רחוקים. ה- ERP בענן יאפשר לחברת הבת להתמקד בביזנס ובפונקציונאליות העסקית ולא בתחזוקת המערכת והשדרוגים." גם זיתן מסכימה כי שימוש בתוכנה בענן יגביר את האחידות בשימוש בין ארגונים. "הענן יוביל את הארגונים לעבוד על בסיס פלטפורמה מבוקרת ועל בסיסה לפתח התאמות ספציפיות ללקוח, ושדרוגי גרסאות בעלויות נמוכות משמעותית מן המצב הרווח היום."

קישור לכתבה המלאה מתוך פורטל IT NEWS