בסוף דצמבר 2014 נרשמה נקודת ציון היסטורית בתולדות משטרת ישראל: ראשוני השוטרים צעדו בשערי המכללה הלאומית החדשה לשוטרים בבית שמש, עם פתיחתה הרשמית, יותר מ-20 שנה מאז החל להירקם החזון להקמתה.

עד הקמת המרכז פעלו תחת מערך ההדרכה של המשטרה מעל ל-20 בתי ספר, שהיו פזורים ברחבי הארץ. היו אלה מרכזים מחוזיים, אגפיים וארציים ושתי מכללות – המרכז ללימודי משטרה בקריית אתא והמכללה לקצינים בכירים בנעורים. על מנת לאחד את מערך ההדרכה ולסנכרן את ההכשרות באופן אחיד ומקצועי הוחלט להקים את המכללה הלאומית לשוטרים, מתוך כוונה לרכז את מערך ההדרכה של משטרת ישראל תחת קורת גג אחת.

המכללה, שבהקמתה הושקעו מאות מליוני שקלים, משתרעת על פני 230 דונם וכוללת מתקנים רבים בהם קריית אימונים, מתקני הדרכה, מטווחים וסימולטורים לירי, מתקן לבעלי חיים, אמפיתיאטרון, מתקני ספורט, אתר הנצחה ומורשת ועוד. מדובר למעשה במרכז הכשרות ואימונים ארצי לשיטור, מהמתקדמים ביותר בקרב משטרות מודרניות בעולם כולו. המכללה הלאומית לשוטרים משרטטת את פניה של המשטרה בעשורים הבאים.

חברת IT Solutions ליוותה את הפרויקט מהקמתו בייעוץ וליווי הקמת מערכות המידע במתחם כולל מערכת לניהול העיר, מערכת לניהול ההדרכה ומגוון מערכות מורכבות נוספות.