IT Solutions
תכנון, יעוץ וניהול מערכות מידע

יועץ מערכות מידע

חברתנו מספקת שרותי ייעוץ, ליווי והטמעת מערכת מידע. אנו רואים עצמנו כחלק אינטגראלי מהארגון ופועלים בשקיפות ובשותפות מלאה עם לקוחותינו. המטרה בלקיחת יועץ מערכות מידע היא לספק ללקוח את הפתרון המיטבי ביותר במסגרת האילוצים הקיימים ולשמש כמנהל פרויקט מטעם הלקוח לביצוע הפרויקט מתחילתו ועד סופו.
אנו מעסיקים יועצים בכירים בלבד כך שלקוחותינו יוכלו ליהנות מניסיון של יועץ מומחה בפן העסקי ובפן הטכנולוגי. גישה זו הוכיחה את עצמה כך שכבר לאחר שנת הפעילות הראשונה שלנו, הוכרנו ע"י STKI, כאחת חברות הייעוץ המובילות בישראל. מאחורינו ניסיון רב כיועצי מערכות מידע בעשרות פרויקטים.

למה חשוב לקחת יועץ מערכות מידע מומחה?

יותר ויותר ארגונים שמים דגש על מערכות המידע שלהם והם משקיעים בהם הון לא מבוטל, בדרך כלל יושקעו ב-  IT כשניים עד שישה אחוזים מסך הכנסותיו השנתיות של החברה, כאשר החברות הגדולות ישקיעו בין שבעה לעשרה אחוזים.

מערכות מידע - בכל עסק

הצפי הוא כי במהלך השנים העתידיות תגדל ההשקעה והטמעת מערכות מידע חדשות תגדל, בשל השינויים והשדרוגים הרבים במערכות המידע. התפתחות התחום נובע מהתחרות הקשה בין העסקים, זמינות טכנולוגית, המחירים הפוחתים בתחום הטכנולוגיה והשינויים התמידיים בדרישות הלקוחות. כל אלו מביאים כל עסק לשדרג את עצמו ואת יכולותיו המקצועיות, להתייעל ולמתג עצמו כמיישם טכנולוגיות מתקדמות בין אם מדובר באתר אינטרנט, פורטל פנים ארגוני, מערכת לניהול קשרי לקוחות, מערכות לתובנות עסקיות בזמן אמת, סקרים, טפסים, ניהול ידע ארגוני, מחשוב תהליכים, מערכות לסיוע בקבלת החלטות ועוד…
דוגמא לכך היא הבנקים השונים, שהיו במשך שנים שמרניים בעלי מערכת יציבה ולאחרונה הטמיעו מערכות מידע מתקדמות, הן בתוך הסניפים והן בערוצים הישירים.

היעדר ייעוץ למערכות מידע - סיכונים

ארגון שמעוניין במערכת מידע חדשה או חידוש מערכת קיימת, שאינו פנה לייעוץ למערכות מידע, יפנה למספר חברות IT, יבצע סקר שוק, יתרשם מרמת המקצועיות ויחתום על הסכם להטמעת מערכת המידע. מרבית הארגונים ייקחו את עניין אפיון הצרכים של הארגון כדבר מובן מאליו ואף יצפו מהספק לבצע זאת, אולם לא כך הדבר.
ארגונים רבים אינם מודעים לחבילת השירותים שיקבלו מהספק והספק לא יטרח לאפיין את צרכיי הלקוח ואף ידחה אותם בטענה המוכרת "נשאיר זאת לשלב מאוחר יותר". דחייה זו תביא את הלקוח בשלבים מאוחרים יותר להוצאות גדולות בהרבה מהמצופה ועיקובים בפרויקט. למעשה ימצא עצמו הארגון במלכוד כיוון שהוא חתום על חוזה מחד וחורג בתקציב בשל חוסר ידע מוקדם מאידך.
מה הפתרון? יועץ מערכות מידע המשמש כמנהל פרויקט מטעם הלקוח.

יועץ מערכות מידע ימנע בעיות עתידיות

השכרת שירותיו של יועץ מערכות מידע תהפוך את העסקה לבטוחה ומובנת הרבה יותר. ייעוץ מערכות מידע או ייעוץ מערכות תוכנה, שתתבצע על ידי יועץ למערכות מידע מנוסה, ותיק, בעל ידע מסחרי וטכנולוגי, שאינו מייצג חברת IT כלשהי, יעמוד מול הספק באופן מקצועי ואובייקטיבי כשיש לו את כל הידע והכלים הדרושים. מהלך זה עשוי לחסוך לארגון הוצאות בלתי צפויות וחוסר אונים מול הספק. בנוסף, יועץ למערכות מידע מכיר היטב את חברות ה-IT השונות הקיימות בשוק ויוכל למנוע מספקים לא ראויים לצוד את הארגון על ידי אנשי מכירות ממולחים.
כאמור, רוב הארגונים מתקשים בהתנהלות מול חברות התוכנה. העדר בידע טכנולוגי, בייעוץ למערכות מידע ובפתרונות הקיימים בשוק יביא כל עסק לבחירות שגויות ולפתרונות יקרים שלא מתאימים לצרכי הארגון. לכן, אל תהססו לפנות אלינו לייעוץ מומחה ולניהול פרויקט מערכת המידע מטעמכם  על מנת שנסיע לכם בהשגת המטרה ללא סיכונים וללא הוצאות מיותרות.